Prečo toto vôbec existuje?

Pozrime sa na dôvody, prečo bol tento systém postavený.

Verte tomu, alebo nie, tento systém sa zrodil z trestného činu! Niekto ukradol a skopíroval stránku, ktorú sme mali na starosti.

Reverz .sk reverse whois meta-data search

Páchatelia skopírovali obrázky, texty, videozáznamy a celý štýl, ktoré boli chránené ochrannou známkou, takmer jedna k jednej na doméne s podobným názvom. Potom začali kampaň s nevyžiadanou poštou, ktorá používala tento názov firmy, fotografie a pokúšali sa získať peniaze od zákazníkov podvodom...

Počas nášho vyšetrovania sme našli dve domény, ktoré boli zaregistrované, jedna pre spam emailovej kampane a jedna pre doménu, ktorú používajú ako webovú stránku. Pokúšali sme sa však preskúmať, či existujú ešte iné domény registrované pod rovnakým menom alebo číslom, ktoré sme chceli zahrnúť do obvinenia pre NAKA . Tieto detaily sme nemohli nijak získať. Tak vznikla myšlienka reverzného hľadania v doménach (DNS).

Čo robiť, ak bola vaša stránka skopírovaná?

Čo sme skúšali...

Krátka verzia ... nemôžete tomu zabrániť v krátkom čase.

Obráťte sa na políciu

Môže to znieť zbytočne, ale je to jediná vec, ktorú môžete skutočne urobiť. Nahláste incident na políciu alebo na NAKA. Vyskúmajte majiteľov čo najviac a podajte oznámenie o svojich zisteniach a oficiálne obvinenie na neznámu osobu a nechajte políciu konať.

Môžete čakať (veľmi dlho) aby ste získali súdny príkaz, ktorý môžete použiť na odstránenie podvodnej stránky predložením hostingu.

Ak bola doména zaregistrovaná zahraničným web hostingom, obvinenie musí ísť aj do tejto cudzej krajiny... prajem s tým veľa šťastia.

Skontrolujte, kto zaregistroval doménu

Ak ste dúfali, že nájdete skutočnú identitu páchateľov, nebudete mať asi šťastie, ak nie sú naozaj hlúpi.

Pravdepodobne zaregistrovali doménu pod falošným menom a nikto vlastne neoveruje, či osoba registrujúca doménu je skutočná (ak registrujú cez web hosting)

Zvyčajnou taktikou je zaregistrovať doménu pod podobným názvom ako oficiálna. Napríklad Ján Novák vlastní pôvodnú doménu a falošná je pod menom Ján Novak

Kontaktujte web hosting, kde je web hostovaný

Ďalšia strata času...

Môžete sa pokúsiť im všetko vysvetliť, poslať všetku platnú dokumentáciu, poskytnúť zmluvy o ochranných známkach, dokonca presne ukázať, kde ich pravidlá podvodná stránka porušuje... väčšinou nerobia nič bez súdneho príkazu.

Môžu kontaktovať majiteľov, ale všetko, čo musia podvodníci urobiť je odpovedať, že si nie sú ničho vedomí... a hosting je krytý. Z technického hľadiska hosting nemôže rozhodnúť, ale bolo by pekné vidieť ich uplatňovať aspoň svoje vlastné pravidlá.

Urobte vyhlásenie na svojej stránke

Dištancujte seba a vašu firmu od falošnej stránky.

Urobte na svojej stránke jasné vyhlásenie, že existuje falošná stránka, skrátene vysvetlite situáciu a zahrňte prvky, ktoré sa nedajú skopírovať, pretože páchatelia môžu kopírovať vaše vyhlásenie. Preto je dobré zahrnúť obrázok SSL certifikátu.

To by malo byť automatické, ale ak ste spoločnosť investujte do správneho SSL certifikátu s názvom vašej spoločnosti... to niečo stojí a zločinci sú zvyčajne lakomý a nebudu platiť za falošný certifikát SSL.

Potrebovali sme nástroj na riešenie zločinu, ktorý nebol k dispozícii, a preto sme ho sprístupnili všetkým.

Poháňaný: Reverz Tech™